Ogrzewanie podłogowe – posadzka

Jeśli planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, powinniśmy wybrać świetny rodzaj wylewki. Aktualnie dostępnych jest wiele różnorakich rozwiązań, które wyróżniają się dobrymi właściwościami użytkowymi. Z pewnością na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest szczególnie osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada liczne zalety, dlatego tak bardzo chętnie stosowana jest nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co powinno się wiedzieć?
Przede wszystkim należy podkreślić, że posadzka anhydrytowa szczególnie dobrze sprawdza się w sytuacji wykorzystania ogrzewania podłogowego. Wynika to bezpośrednio z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym stosuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a więc też przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w przypadku ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak aby ciepło bardzo szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak na prawdę często wykorzystuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto zaznaczyć także inne zalety wylewek anhydrytowych, między innymi tj. szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. A dodatkowo, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie należy używać żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie oraz ściskanie, a więc wylewka o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. A dodatkowo, przy zastosowaniu tego typu wylewki w każdej sytuacji otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który często stosuje się też w przypadku ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o świetnych właściwościach użytkowych, który cechuje się także dobrym przewodnictwem cieplnym.

Polecana strona: pianobeton.