Typy bram przemysłowych

W procesach przemysłowych bezpieczeństwo pracowników jest równie istotne jak szybkość. Szybkie i bezpieczne bramy przemysłowe są więc zwłaszcza istotne w transporcie towarów. W współzależności od obszaru zastosowania i założeń, przy wyborze bramy przemysłowej partycypuje sporo czynników – od żywotności i funkcjonalności energetycznej sprzętu, po prostota jego konserwacji i odpowiednie normy bezpieczeństwa.

Brama segmentowa
Bramy segmentowe górne są najsmuklejszymi, uniwersalnymi bramami przemysłowymi. Składają się one z kilku paneli, które po otwarciu przesuwają się pod sufitem lub pionowo wzdłuż ściany magazynu. Bramy segmentowe minimalizują w ten sposób ilość zajmowanego miejsca i wnoszą do wymagających zastosowań przemysłowych nie tylko i wyłącznie korzyści funkcjonalne ale i miłe dla oka. Dzięki modułowej konstrukcji bramy segmentowe mogą być specjalnie dopasowane pod kątem wzornictwa, powierzchni, systemu obsługi i sposobności montażu.
Brama przeciwpożarowa
Ochrona przeciwpożarowa jest w szczególności na prawdę ważna w przemyśle: jeśli w budynku produkcyjnym rozprzestrzeni się pożar, zagrożone jest życie pracowników i przyszłe miesiące firmy. Bramy przeciwpożarowe są projektowane i produkowane tak, ażeby spełniały najwyższe wymagania straży pożarnej i ubezpieczycieli. Sprawdzone materiały i powierzchnie a także wysoki komfort obsługi zapewniają bezpieczeństwo w każdym zastosowaniu – od przeciwpożarowych bram rolowanych po drzwi ewakuacyjne.
Brama rolowana
Bramy rolowane to duża oszczędność miejsca, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – po otwarciu są zwijane. Oznacza to, że nie jest wymagane miejsce z przodu lub z tyłu. Wymaga wyłącznie przestrzeni do zwinięcia. Bramy rolowane są wytrzymałe i ustabilizowane, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdzają się zarówno jako zamknięcie na zewnątrz, jak i w ścianie działowej. W zależności od wielkości otworu drzwiowego i przeznaczenia dobierany jest świetny wzór: Aluminiowe lub stalowe, jednościenne lub dwuścienne, z oknem lub bez, w oferowanych preferowanych barwach albo w wybranym kolorze
Brama szybkobieżna
Siłą bram przemysłowych szybkobieżnych jest to, że utrzymują straty ciepła na niskim poziomie poprzez szybkie otwieranie i zamykanie, nawet przy częstym otwieraniu. Przy tym bramy szybkobieżne umożliwiają zoptymalizowanie kolejności obsługi i są rewelacyjnym wyjściem dla na prawdę często stosowanych przejść – ponieważ tam właśnie oszczędność czasu jest największa. Bramy szybkobieżne zamykają się i otwierają z dużą prędkością z delikatnym przyspieszeniem, co zapewnia im długą żywotność. Mogą być stosowane w różnych ustaleniach konstrukcyjnych. Bramy szybkobieżne mogą być stosowane jako bramy pośrednie, ryglowe lub zewnętrzne.

Polecam: bramy przemysłowe łódź.