Koty rosyjskie – gdzie kupić?

Nie ulega wątpliwości, że zwierzęta domowe mają korzystny wpływ na samopoczucie domowników, zarówno osób dorosłych, jak także dzieci. Najczęściej wybierane są psy a także koty. Warto zwrócić uwagę na coraz popularniejszą odmianę kotów, a zatem koty rosyjskie.

Kot rosyjski niebieski to ładny kot, który charakteryzuje się przede wszystkim charakterystycznym kolorem sierści, niemniej jednak również wielkimi zielonymi oczami. Warto być świadomym jednakże o tym, że zwierzęta domowe powinny być pozyskiwane tylko ze sprawdzonych źródeł, a więc zarejestrowanych hodowli, które zapewniają wszystkim zwierzętom odpowiednie warunki zarówno dla rozwoju fizycznego, jak także psychicznego. Warto więc przed podjęciem decyzji o zakupie kota sprawdzić hodowlę, z której pochodzi.
Popularne odmiany kotów – jaką wybrać?
Z całą pewnością, koty to towarzysze codziennych zabaw, zwłaszcza dla dzieci, dlatego tak na prawdę bardzo często wybierane są przez pełne rodziny. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że opieka nad takim zwierzęciem jest mniej wymagająca niż w sytuacji psów, które systematycznie muszą być kilka razy na dzień wyprowadzone na zewnątrz. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że koty często wybierane są przez osoby mieszkające np w mieszkaniach w blokach. Koty rosyjskie są bardzo towarzyskie, równocześnie są to inteligentne zwierzęta, które szybko się uczą i przystosowują do nowych warunków. Pozyskując kocięta z hodowli głównie otrzymujemy zwierzęta, które są zaczipowane, odrobaczone, jak też dwukrotnie zaszczepione. Warto wspomnieć także o tym, że są już po zabiegu sterylizacji. Są także samodzielne, a zatem korzystają już z kuwety oraz z drapaka, a zatem nie powinniśmy się przejmować, że będziemy musieli po nich sprzątać, czy też wymieniać na przykład tapicerkę na meblach. Warto wspomnieć jednakże o tym, że takie koty mogą być oddawane swoim właścicielom dopiero między 13 a 14 tygodniem życia, a zatem w sytuacji, kiedy są już całkowicie samodzielne. Kocięta rosyjskie bardzo szybko adaptują się do nowych warunków, dzięki czemu szybko pokochają swoich nowych właścicieli. Należy natomiast pamiętać o tym, że takie kocięta powinny być pozyskiwane tylko z zarejestrowanych hodowli, które dokładają wszelkich starań, ażeby zapewnić zwierzętom optymalne warunki rozwojowe.

Warto sprawdzić: Kotki rosyjskie.