Zioła w doniczkach do domu

Czy istnieje coś bardziej przyjemnego dla naszych oczu jak widok zielonych ziół? Dodane do dań sprawiają, że ich smak i aromat staje się wspaniały i wyjątkowy. Ich obecność na kuchennym parapecie nadaje jej niepowtarzalny klimat. Czy zioła w doniczkach ciężko uprawiać? Z całą pewnością nie! Niektóre gatunki ziół w znakomity sposób radzą sobie w domowym środowisku.

Które z ziół możemy uprawiać w doniczkach? I jakie warunki zapewnić im, aby jak najdłużej swym nienagannym wyglądem zdobiły parapet naszej kuchni? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł. Zapraszamy do lektury!
Zioła w doniczkach – gatunki do uprawy w domu
Bazylia
Nieodzowny element dań kuchni włoskiej. Doskonały dodatek do pizzy. Bazylia to dość popularne zioło, które bez problemu znajdziemy na półkach sklepowych. W celu prawidłowego wzrostu musimy uprawiać ją w bardzo dobrze nasłonecznionym miejscu. Bazylia potrzebuje przez cały czas wilgotnej gleby. Bazylia to roślina jednoroczna, dlatego jej dojrzałe liście powinno się zrywać na bieżąco. Można je wykorzystać zaraz do przygotowywanych dań. Smakuje równie smacznie suszona.
Mięta
Znana wszystkim ze względu na swój orzeźwiający smak. Mięta idealnie kontroluje się jako dodatek do dań słodkich, ale także i wytrawnych. Idealna jako dodatek do zimnych napojów a także drinków. Wraz z cytryną wykonuje na prawdę świetny duet. Świetna do sałatek owocowych. A herbata z niej przygotowana znakomicie wpływa na nasz organizm.Do prawidłowego wzrostu mięta wymaga stale wilgotnego podłoża oraz dobrego nasłonecznienia. Mięta powinno się do ziół wieloletnich, dlatego długo powinna zdobić parapet naszego domu.
Szczypiorek
Szczypiorek doskonale nadaje się do dań jajecznych. Nadaje im wyjątkowy smak. Szczypiorek pochwalić się może również zastosowaniem dekoracyjnym. Perfekcyjnie sprawdza się jako dekoracyjne wykończenie dań. Istnieją dwa sposoby uprawy szczypiorku w doniczce. Można wyhodować go z nasion albo sadząc cebule do ziemni. Szczypiorek do prawidłowego wzrostu potrzebuje dobrego nasłonecznienia oraz regularnego podlewania. Powinno się uważać jednak na to, ażeby go nie przelać.

Zobacz więcej: oregano świeże zioła.