Praktyczny prezent – kalendarz trójdzielny

Gadżety reklamowe stanowią niezwykle użyteczne narzędzie służące do reklamowania firmy albo jej produktów. Są to przedmioty, które odgrywają rolę nośników treści reklamowych. Wskazane jest, by były funkcjonalne i praktyczne.

Przedmioty zbyteczne, których nie potrzebujemy, nie będą w stanie utrwalać wizerunku firmy. Decydując się na rodzaj gadżetu reklamowego, warto więc kierować się jego funkcjonalnością. A takie zdecydowanie są kalendarze trójdzielne.
Co powinno się mieć świadomość tego o kalendarzu trójdzielnym?
Kalendarze występują w kilku podstawowych rodzajach. Odznacza się kalendarze książkowe w schemacie kieszonkowym lub standardowych A4 i A5, kalendarze biurkowe a także kalendarze ścienne. Kalendarze, które są zawieszane na ścianie, można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza to kalendarze plakatowe, a druga to kalendarze składane, najczęściej spotykane są trójdzielne.
Kalendarze trójdzielne składają się z główki, kalendarium a także stopki. Główka stanowi górną część i jest to powierzchnia przeznaczona na grafikę. Kalendarium jest podzielone na trzy części: miesiąc aktualny, miesiąc poprzedni i następny. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ kartki z miesiącami mają dużo miejsca na zapiski. Dolna część stanowi miejsce na umieszczenie dodatkowych treści.
Reklamowy kalendarz trójdzielny
Popularnym rozstrzygnięciem wybieranym przez firmy są kalendarze trójdzielne z zdjęciami, które dotyczą ich działalności. Tekst reklamowa przekazana w taki sposób jest ciekawa i wywołuje pozytywne reakcje. W części przeznaczonej na nadruk umieszcza się także elementy identyfikacji wizualnej firmy, tj.: logo, kolory firmowe, hasła czy znaki firmowe. Projekt graficzny treści reklamowych powinien posiadać charakter indywidualny. Ważne, aby nawiązywał do naszego biznesu. Warto wspomnieć jednakże, że marketing zbyt agresywna wywołuje efekt przeciwny do sobie właściwego, czyli zniechęca do korzystania z usług danej firmy. Dlatego tak kluczowe jest przygotowanie ciekawego projektu graficznego, który przyciąga wzrok i nie odpycha zbyt nachalną reklamą.
Oczywiście kalendarz trójdzielny dla firm jest na prawdę dobrym pomysłem na upominek dla klienta. Jest praktyczny, a estetycznie zaprojektowany na pewno wywoła pozytywne reakcje i będzie ze znakomitym skutkiem pełnił własną rolę.
Zobacz: kalendarze trójdzielne z zdjęciami.