Jaki sprzęt dla osób chorych i niepełnosprawnych?

W sklepach oferujących zarówno sprzęt rehabilitacyjny jak również medyczny znajdziemy w głównej mierze takie praktyczne i uniwersalne rozwiązania jak schodołazy towarowe gąsienicowe. Warto pamiętać o tym, że schodołazy dostępne są w różnorakich wariantach a także modelach, a zatem są to zarówno wersje kroczące, jak też gąsienicowe, które mogą być podłączone poprawnie do w zasadzie każdego modelu wózka inwalidzkiego czy także spacerowego. Przede wszystkim schodołazy to rozwiązanie, które daje możliwość pokonywanie barier architektonicznych, a zatem w głównej mierze takich jak schody.

Warto pamiętać o tym, że wybierając odpowiedni model powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na szerokość, użyteczność jak także komponenty wykorzystane do zaprojektowania. Niewątpliwie takie schodołazy zwiększają zakres sposobności przemieszczania się osób z niepełnosprawnością, a to również podnosi jakość ich zwykłego funkcjonowania.
Sprzęt dla osób niepełnosprawnych – co możemy wybrać?
Na szczęście obecnie mamy szeroki wybór rozwiązań sprzętu czy także urządzeń, które znacząco ułatwiają funkcjonowanie osobom starszym przewlekle chorym czy też niepełnosprawnym. Warto tutaj wymienić w głównej mierze elektryczne wózki pokojowe, które dostępne są w różnorakich wariantach. Warto być świadomym o tym, że wózki elektryczne to głównie wysoki komfort pacjenta. Takie wózki wyposażone są w akumulatory ładowane elektrycznie, dzięki czemu osoba niepełnosprawna może swobodnie przemieszczać się po swoim mieszkaniu, niemniej jednak także na zewnątrz w terenie. Co więcej, takie wózki to również szeregu udogodnień, a zatem możliwość w głównej mierze wybrania odpowiedniej pozycji siedziska, niemniej jednak także wyposażenie w podłokietniki podnóżki czy także zagłówek. Warto być świadomym również o tym, że w ofercie sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego możemy wybrać rozwiązania tj. krzesła schodowe krzywoliniowe. Pamiętajmy o tym, że krzesła schodowe stanowią opcję dla wind schodowych. Głównie takie krzesła schodowe mogą być montowane zarówno w przypadku schodów prostych jak też krzywych, dodatkowo koszt inwestycji jest znacznie niższy niż w sytuacji wind schodowych. Przy tym, sam montaż także zajmuje mniej czasu, ponieważ nie wymaga ingerencji w konstrukcję schodów.

Warto zobaczyć: elektryczne łóżka nisko opuszczane.