Wózki inwalidzkie – popularne rodzaje

Osoby, które doznały bardzo istotnych urazów kręgosłupa, a więc zmagają się ze znacznym stopniem ograniczenia sprawności kończyn dolnych, jak również osoby schorowane, cierpiące na przewlekłe choroby coraz częściej muszą skorzystać z specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego do przemieszczania się, a zatem z wózków inwalidzkich. Wózki inwalidzkie dostępne są w różnych wariantach, które różnią się między innymi wielkością, przeznaczeniem, jak też wykończeniem konstrukcji. Warto wybierać produkty bardzo wysokiej jakości, a więc wózki o stalowej albo aluminiowej konstrukcji, które są wytrzymałe, jak także odporne na zniszczenie czy korozję.

Takie wózki znajdziemy w sklepach medycznych, które oferują akcesoria, artykuły a także sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz treningowy. Prócz tego, oferują także sprzedaż internetową, co jest rozstrzygnięciem bezpiecznym, najprostszym a także wygodnym.
Wózek inwalidzki – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy zaznaczyć, że wózki inwalidzkie dostępne są w w różnorakich wariantach, w związku z tym niewątpliwie uda nam się wybrać taki rodzaj, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, naszych możliwości, jak także spełni nasze wymagania. Zasadniczo wózki inwalidzkie dzielą się na te o napędzie ręcznym a także wózki o napędzie elektrycznym. Wózek inwalidzki elektryczny dostępny jest w różnorakich wariantach, jest to między innymi wózek terenowy, który odróżnia się sporym promieniem skrętu, dlatego powinien być stosowany jedynie na zewnątrz. Przemieszczanie się w pomieszczeniach za jego pomocą może być znacznie utrudnione, w szczególności w niewielkim mieszkaniu. Do przemieszczania się we wnętrzach przeznaczone są tak zwane wózki pokojowe, które odznaczają się znacznie mniejszymi wymiarami niż wózki terenowe. Jednakże podjechanie pod krawężnik albo w innym terenie jest na nich mocno utrudnione, dlatego zaleca się stosowanie ich wyłącznie w budynkach. Schodolaz to z kolei wózek wielofunkcyjny, które pozwala pionizacji. Pionizacja gwarantuje prawidłową postawę ciała, co nieodzownie powiązane jest z pracą narządów wewnętrznych. W takim wózku zostaje zniwelowane napięcie mięśniowe, co przekłada się nie tylko i wyłącznie na komfort fizyczny pacjenta, ale także na jego samopoczucie i ogólną kondycję.

Warto zobaczyć: Wózek inwalidzki.