Wyłudzanie danych – kredyt

W związku z tym, że zdecydowanie coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, coraz częściej mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują na przykład wyłudzić kredyt albo także wykraść środki finansowe z naszego konta internetowego. Powinno się podkreślić, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które zawsze trzeba zgłaszać na policję, nieważne ile środków majątkowych straciliśmy. Prócz tego, powinniśmy bez wątpienia zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który w zgodzie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, aby zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto dodać również o tym, że w przypadku kradzieży środków inwestycyjnych z konta bankowego możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata, który pomoże nam odzyskać utracone pieniądze.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to oczywiście spowodowane coraz większą aktywnością internautów, którzy korzystają z internetowych kont bankowych przykładowo uczestnicząc w aukcjach w internecie albo robiąc zakupy. Fundamentem jest bez wątpienia zachowanie szczególnej ostrożności, a zatem np nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. O ile mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy rzeczywiście rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej jednakże założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeżeli klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to coraz częściej na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które daje możliwość zdobyć się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Powinno się wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej potwierdzenia, a przy ich zrealizowaniu użyto przykładowo naszego internetowego konta albo karty kredytowej. Dodatkowo, hakerzy wcale nie muszą mieć fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się więc okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna metoda kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Źródło: kradzież pieniędzy z konta bankowego.