Jak planuję podróżować – moje wakacje

Z nami możesz zabrać własnego pupila w każdą trasę. Będzie podróżował bezpiecznie i komfortowo, w kabinie albo w części ładunkowej. Zarezerwuj swoją eskapada z wyprzedzeniem i upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty podróżne.

 W współzależności od miejsca docelowego obowiązują różnorodne zasady i przepisy dotyczące podróżowania samolotem ze zwierzętami. Dlatego zarezerwuj swoją eskapada z wyprzedzeniem i przedstaw oryginalne wersje dokumentówe własnejego zwierzęcia. Należą do nich dokumenty importowe, eksportowe i tranzytowe oraz jego świadectwa zdrowia i szczepień. O ile zwierzę nie zostanie wpuszczone do danego kraju, ponieważ nie miało wymaganych szczepień, właściciel musi zapłacić za loty powrotne.
 
Komfortowe podróżowanie
Wszystkie zwierzęta, w tym koty, psy, zwierzęta egzotyczne i gady, muszą być zabezpieczone przed szkodami i urazami podczas podróży lądowej, powietrznej lub morskiej. W każdej chwili warto sprawdzić stan zdrowia zwierzęcia przed każdą dłuższą podróżą, ażeby upewnić się, że jest ono zdolne do podróży. Świadectwa zdrowia lub inne dokumenty mogą być wymagane, gdy zabierasz własnego zwierzaka na pokład samolotu lub do innego kraju. Dowiedz się, co jest wymagane z wyprzedzeniem. Transportery dla zwierząt domowych muszą być wystarczająco spore, ażeby zwierzę mogło wygodnie położyć się, obrócić i stanąć w naturalnej pozycji. Transporter powinien być bezpieczny, aby zwierzę nie mogło uciec lub zostać zranione, ale jednocześnie zapewniać odpowiednią wentylację. Transporter dla Twojego zwierzęcia powinien być świetny dla gatunku zwierzęcia, które przewozisz. Np węże i inne gady wymagają innego rodzaju transportera niż kot albo pies. Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju transportera powinieneś użyć dla swojego zwierzęcia, porozmawiaj z lekarzem weterynarii. Wakacje z pupilem to wyjątkowy pomysł, ale warto być świadomym ażeby nasze zwierzątko czuło się w każdym momencie komfortowo.
Źródło informacji: kiedy studenci mają wakacje.